OCAA Champions

2016-17
Gold
Vinson Wong/ Yan Zhou (Badminton - Mixed Doubles)

Silver
Nicky Aung (Badminton - Men's Singles)
Rachel Nham/ Christine Nguyen (Badminton - Women's Doubles)

Bronze
Women's Golf

2015-16
Gold
Wenchao Shi (Badminton – Men’s Singles)
Rachel Nham/Yan Zhou (Badminton – Women’s Doubles)
Women’s Curling
Women’s Indoor Soccer

Bronze
Nie/Tong (Badminton - Men's Doubles)

2014-15
Gold
Women's Rugby
Women's Soccer
Yan/Zhou (Badminton - Women's Doubles)

Bronze
Milan Kkharel (Badminton - Men's Singles)
Cheung/Tong (Badminton - Men's Doubles)

2013-14
Gold
Ashokkumar/Lau (Badminton - Mixed Doubles)
Women's Indoor Soccer

Silver
Jung/Cheung (Badminton - Men's Doubles)
Dela Cerna/Liu (Badminton - Women's Doubles)
Women's Soccer

2012-13
Gold
Carol DelaCerna (Badminton - Women's Singles)
Jung/Tang (Badminton - Men's Doubles)
Women's Badminton

Silver
Men's Soccer
Liu/Jian (Badminton - Women's Doubles)
Stephanie Braithwaite (Women's Cross-Country)
Mitchel Kennedy (Men's Golf)

Bronze
Men's Rugby
Women's Rugby

2011-12
Silver
Men's Rugby
Women's Basketball
Chen/Dela Cerna (Badminton - Women's Doubles)
Men's Indoor Soccer
Women's Indoor Soccer

2010-11
Gold
Men's Golf Team

Bronze
Men's Rugby
Men's Soccer
Women's Basketball
Hopkins/Fung (Badminton - Women's Doubles)
Ashakkumar/Chen (Badminton - Mixed Doubles)

2009-10
Silver
Men's Volleyball
Fung/Hopkins (Badminton - Women's Doubles)
Ashakkumar/Dacquel (Badminton - Mixed DOubles)

Bronze
Men's Rugby
Women's Basketball
Women's Softball
Women's Indoor Soccer

2008-09
Silver
Men's Volleyball
Women's Basketball

Bronze
Men's Soccer
Women's Soccer
Amenze Obaisiagbon (Badminton - Women's Singles)
Dacquel/Tran (Badminton - Women's Doubles)

2007-08
Silver
Men's Rugby
Women's Basketball
Trinh/ Lau (Badminton - Mixed Doubles)

Bronze
Men's Soccer
Leo Kwok (Badminton - Men's Singles)
Men's Curling

2006-07
Gold
Women's Basketball
Men's Curling

Bronze
Men's Rugby
Ko/Lay (Badminton - Women's Doubles)
Lord/Trinh (Badminton - Mixed Doubles)
Women's Indoor Soccer

2005-06
Gold
Men's Rugby
Women's Basketball
Men's Curling

Silver
Men's Soccer
Balfour/Trinh (Badminton - Men's Doubles)

Bronze
Lester Ng (Badminton Men's Singles)

2004-05
Gold
Men's Rugby
Tang/Slugg (Badminton - Women's Doubles)

Silver
Men's Volleyball
Women's Softball
Joe Huang (Badminton - Men's Singles)
Men's Curling

2003-04
Gold
Men's Rugby
Men's Soccer
Allen Chen (Badminton - Men's Singles)
Tang/Thomas (Badminton - Women's Doubles)

Silver 
Women's Basketball
Women's Softball
Allard/Huang (Badminton - Men's Doubles)
Bronze
Chan/Lin (Badminton - Mixed Doubles)

2002-03
Gold
Men's Rugby
Tai/Allard (Badminton - Men's Doubles)

Silver
Men's Soccer
Men's Indoor Soccer
Zhang Chen (Badminton - Men's Singles)
Hein/Huang (Badminton - Mixed Doubles)
Eslyn Thomas (Badminton - Women's Singles)

Bronze
Men's Volleyball

2001-02
Gold
Men's Rugby
Lee/Chen (Badminton - Mixed Doubles)

Silver
Men's Indoor Soccer
Allard/So (Badminton - Men's Doubles)
Yan Lam/Ling Yin (Badminton - Women's Doubles)

Bronze
Men's Curling

2000-01
Gold
Terry Nghiem (Badminton - Men's Singles)
Allard/Quan (Badminton - Men's Doubles)
Song/Lai (Badminton - Mixed Doubles)

Silver
Women's Softball
Ling Yin/Lee (Badminton - Women's Doubles)

Bronze
Men's Curling
Men's Volleyball
Women's Basketball
Women's Volleyball
Men's Indoor Soccer
Julie Kornacki (Badminton - Women's Singles)
Men's Hockey

1999-00
Gold
Women's Softball
Men's Indoor Soccer
Sue Mileva (Badminton - Women's Singles)
Men's Hockey

Silver
Men's Rugby

Bronze
Men's Volleyball

1998-99
Gold
Sue Mileva (Badminton - Women's Singles)
Lem/Tsang (Badminton - Mixed Doubles)
Men's Curling

Silver
Saira Khimani (Badminton - Women's Singles)
Men's Hockey

Bronze
Women's Soccer
Women's Volleyball

1997-98
Gold
Sue Mileva (Badminton - Women's Singles)
Women's Curling
Men's Hockey

Silver
Women's Basketball
Women's Softball
Lem/Tsang (Badminton - Mixed Doubles)

Bronze
Bounthieng Phoonpadith (Badminton - Men's Singles)

1996-97
Gold
Ty Ung (Badminton - Men's Singles)
Alam/Choy (Badminton - Men's Doubles)

Silver
Women's Softball
Song/Tsang (Badminton - Women's Doubles)
Chau/Lem (Badminton - Mixed Doubles)

Bronze
Women's Basketball
Stephane Cadieux (Badminton - Men's Singles)
Men's Hockey


1995-96
Gold
Women's Basketball
Women's Soccer
Women's Volleyball
Kaytar/Pfohl (Badminton - Mixed Doubles)

Silver
Ung/Cheung (Badminton - Men's Doubles)
Men's Hockey

Bronze
Men's Volleyball
Women's SOftball
Chau/Chi Ju (Badminton - Women's Doubles)


1994-95
Gold
Women's Volleyball
Men's Golf
Women's Curling
Men's Hockey

Silver
Kaytar/Cheung (Badminton - Men's Doubles)
Chau/Pfohl (Badminton - Women's Doubles)


1993-94
Gold
Women's Softball
Women's Volleyball
Paul Strothers (Men's Golf)

Silver
Men's Soccer

Bronze
Women's Basketball
Men's Hockey

1992-93 
Gold
Women's Volleyball
Men's Curling

Silver
Men's Basketball 
Women's Softball
Andrew Mathieson (Badminton - Men's Singles)

Bronze
Women's Basketball

1991-92
Gold
Men's Soccer
Women's Volleyball
Alam/Mathieson (Badminton - Men's Doubles)

Silver
Men's Volleyball
Women's Softball
Men's Hockey

Bronze
Men's Basketball

1990-91
Gold
Women's Soccer
Women's Volleyball

Silver
Andrew Mathieson (Badminton - Men's Singles)
Chung/Anthony (Badminton - Women's Doubles)
Paul Strothers (Men's Golf)

Bronze
Men's Soccer
Women's Basketball
Women's Softball

1989-90
Gold
Women's Volleyball
MacDonnell/McNeil (Badminton - Men's Doubles)
Men's Tennis

Silver
Women's Basketball
Haworth/Walsh (Badminton - Mixed Doubles)

Bronze
Anthony/Hill (Badminton - Women's Doubles)

1988-89
Gold
Chris Walsh (Badminton - Men's Singles)
Sweeney/Aleung (Badminton - Women's Doubles)
David Lowe (Tennis - Men's Singles)

Silver
Men's Soccer
Women's Basketball
Women's Volleyball
Men's Golf
Heidi Starke (Tennis - Women's Singles)
Loftus/Chan (Tennis - Women's Doubles)

1987-88
Gold
Men's Soccer
Women's Softball
Women's Volleyball
Chris Walsh (Badminton - Men's Singles)
Men's Golf
Gabe Rapini (Men's Golf)
Women's Hockey

Silver
Sweeney/Aleung (Badminton - Women's Doubles)

Bronze
Women's Basketball
Roswell/Wilson (Tennis - Women's Doubles)

1986-87
Gold
Men's Basketball
Men's Soccer
Women's Softball
Gabe Rapini (Men's Golf)
Women's Hockey

Silver
Sue Kainulainen (Women's Cross-Country)
Men's GolfBronze
Women's Basketball
Women's Volleyball
Men's Curling

Bronze
Women's Curling

1985-86
Gold
Men's Soccer
Women's Softball

Silver
Women's Hockey

1984-85
Gold
Men's Hockey
Women's Hockey

Silver
Women's Softball

Bronze 
Men's Soccer
Women's Volleyball


1983-84
Gold
Men's Soccer
Women's Volleyball
Maria Machaodo (Badminton - Women's Singles)
Men's Curling
Men's Hockey
Women's Hockey

Bronze
Women's Softball

1982-83
Gold
Men's Soccer

Silver
Women's Softball
Men's Curling
Women's Hockey

Bronze
Men's Basketball
Women's Basketball

1981-82
Gold
Men's Basketball
Women's Softball
Women's Volleyball
Women's Curling
Men's Hockey

Silver
Men's Soccer
Women's Hockey

1980-81
Gold
Women's Volleyball
David/Chong (Table Tennis - Men's Doubles)

Silver
Women's Basketball
Furry/Toth (Badminton - Mixed Doubles)
Women's Curling
Men's Hockey
Ian Ferguson (Table Tennis - Men's Singles)
Kirby/Winthrop (Table Tennis - Women's Doubles)
Subekti/Chan (Table Tennis - Mixed Doubles)

Bronze
Men's Soccer

1979-80
Gold
Men's Golf
Men's Hockey
Women's Hockey
Mazhar Mahood (Table Tennis - Men's Singles)

Silver
Furry/Toth (Badminton - Mixed Doubles)

Bronze
Women's Basketball

1978-79
Gold
Women's Basketball
Women's Volleyball
Men's Badminton
Anziz Nanji (Badminton - Men's Singles)
Women's Hockey
Men's Tennis
Fraser MacDonald (Tennis - Men's Singles)

Silver
Men's Cross-Country
Fred Robbinson (Men's Cross-Country)

1977-78
Gold
Men's Badminton
Anziz Nanji (Badminton - Men's Singles)
Women's Hockey

Silver
Women's Basketball
Men's Cross-Country
Fred Robbins (Men's Cross-Country)

1976-77
Gold
Men's Basketball
Women's Basketball
Badminton
Raj Vadera (Badminton - Men's Singles)
Gamble/Nanji (Badminton - Mixed Doubles)
Women's Hockey

1975-76
Gold
Badminton
Maureen Wong (Badminton - Women's Singles)
Gamble/Shute (Badminton - Mixed Doubles)
Women's Hockey
Khan/Mahmood (Table Tennis - Men's Doubles)
Purvita/Wong (Table Tennis - Women's Doubles)
Desouza/Syed (Table Tennis - Mixed Doubles)

1973-74
Gold
Women's Hockey
Bolahum/McNichol (Table Tennis - Mixed Doubles)
Women's Tennis
Jim Hill (Tennis - Men's Singles)
Anderson/Blakiois (Tennis - Men's Doubles)
Keely/Cavlishaw (Tennis - Women's Doubles)

Silver
Chen/Lou (Table Tennis - Women's Doubles)

1972-73
Gold
Men's Basketball
Men's Badminton
Women's Badminton
Shiraz Halari (Badminton - Men's Singles)
Wendy D'Sousa (Badminton - Women's Singles)
Setiadarna/Tedesco (Badminton - Men's Doubles)
Fraser/Vachanni (Badminton - Women's Doubles)
Ing/Meighoo (Table Tennis - Men's Doubles)
Clary/Csoban (Table Tennis - Mixed Doubles)

Silver
Men's Soccer

1971-72
Gold
Badminton
Men's Hockey

Silver
Men's Basketball

1970-71
Gold
Men's Curling

Silver
Men's Soccer

1969-70
Gold
Men's Golf

Silver
Men's Soccer


1968-69
Gold
Men's Soccer
Jim Rea (Men's Cross-Country)
L. Bradshaw (Men's Golf)